DERNEK ÜYELİĞİ

ÜYELİK

Derneğin asil ve onursal olmak üzere iki tür üyesi vardır. Üyelerin medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip ve derneklere üye olmaları yasaklanmamış kişiler olmaları gerekir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olup genetik alanında “Çocuk Genetik Hastalıkları uzmanlığı”, “Genetik Doktorası” veya “Tıbbi Genetik uzmanlığı” ünvanına sahip olanlar ve bu disiplinlerde halen eğitim alanlar asil üyelik için başvurabilirler.

Kurucu üyeler derneğin asil üyeleridir.

Derneğe asil üye olmak isteyenler:

Dilekçelerinde ev, iş adresleri ile varsa telefon numaralarını belirterek kısa öz geçmişleri ile birlikte yönetim kuruluna başvururlar, üyelik için gerekli şartlara sahip olduklarını gösteren resmi bir belgeyi (diploma sureti, çalışılan iş yerinden alınan belge vs.) eklerler. Dernek yönetim kurulu başvuruyu 30 gün içinde inceler, kabul veya reddettiğini yazı ile bildirir. Üyeliğin ret nedeninin açıklanması zorunluluğu yoktur. Üyelik kesinleşmeden genel kurulda oy kullanma hakkı ve organlara seçilme hakkı yoktur.

Onursal üyeler:

Genetik konusunda çalışmaları olan ve çocuk genetik hastalıkları konusunda emek sarf etmiş ve gelişmesine yayın ve çalışmaları ile katkıda bulunmuş olanlar yönetim kurulu kararı ile onursal üye olarak kabul edilirler.

ÜYELİKTEN ÇIKMA

Üyeler varsa derneğe borçlarını ödemek kaydı ile ve yazılı başvuru ile diledikleri zaman üyelikten çıkabilirler.

ÜYELİKTEN ÇIKARILMA

Yönetim kurulunun 3 aydan kısa aralıklı olmamak kaydı ile 2 kez yazılı uyarısına rağmen derneğe borçlarını ödemeyen, derneğin amacına aykırı faaliyette bulunan, yönetim kurulu kararlarına aykırı hareket edenler, yönetim kurulunun kararı ile üyelikten geçici veya sürekli olarak çıkarılabilirler.

ÜYELİK HAK VE ÖDEVLERİ

Asil üyeler derneğe bağlılık göstermek, dernek amaçlarının gerçekleşmesi için gereken çabayı harcamak, dernek genel kuruluna katılmak ve aidat borçlarını ödemek zorundadırlar. Dernek üyeleri eşit haklara sahiptir. Hiçbir üyeye ayrıcalık tanınamaz.

ÜYELİK BAŞVURUSU

Dernek üyelik kriterlerini sağlıyorsanız gerekli belgerler ile başvurunuzu info@cocukgenetik.com adresine gönderiniz.

Üyeliğiniz yönetim kurulu tarafından kabul edildiğinde tarafınıza bilgi verilecektir ve ardından yıllık aidat ücreti olan 100 TL'yi alttaki banka hesabına yatırarak, dekontu info@cocukgenetik.com adresine gönderiniz. Böylece üyelik işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

Belirtilen işlemler tamamlandıktan sonra, tarafınıza siteye giriş bilgileri ve şifreniz e-mail ile gönderilecektir.

BANKA BİLGİLERİ
Banka Hesap Adı: Çocuk Genetik Hastalıkları Derneği
Banka: Garanti Bankası
Şube: 01373
IBAN NO: TR09 0006 2001 3730 0006 2999 55

 

Dukan Diyeti Karatay Diyeti Hamilelik Belirtileri Protez Saç baş ağrısı Göbek eritme göbek eritme hareketleri Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır. York testi

Çağımızın en yaygın rahatsızlıklarından bel ağrısı tedavisi için en güncel bilgilere ulaşmak için bitkisel tedavi ansiklopedimize bakın.