ÇOCUK GENETİK HASTALIKLARI SEMPOZYUMU

Sevgili Arkadaşlar

Birinci basamak hekimleri için genetik hastalıklar konulu toplantı serimizin Adana, Edirne, Isparta ve Muğla’dan sonra beşincisini 8 Mayıs 2017 tarihinde Balıkesir’de yaptık.

“Çocuk Genetik Hastalıkları Derneği” ve “Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi”   tarafından düzenlenen bu toplantı da diğerleri gibi özellikle birinci basamak hekimleri ve çocuk hastalıkları asistanlarının ilgisini çekti ve toplantının Balıkesir’de düzenlenmesi nedeni ile memnuniyetlerini ifade ettiler.

Balıkesir sağlık müdürlüğü verilerinin sunulmasından sonra, genetik hastalıkların toplumdaki önemi ve aile ağacı konularının konuşulduğu toplantıda,  mental retardasyon ve dismorfik çocuğa birinci basamakta yaklaşım özellikleri ve genetikte tanı yöntemlerinin yanısıra prenatal tarama ve prenatal tanı yöntemleri de incelendi. FMF ve hemoglobinopatilerin klinik ve genetik özellikleri de ayrıca tartışıldı.

Toplantımızın çok özenle düzenlenmiş bir de sosyal programı vardı.

Balıkesir’i tarihi, sosyal, ekonomik ve kuşbakışı da olsa fiziksel olarak tanımamıza, mutfağı hakkında bilgi edinmemize, Sındırgı’yı ve güzelliklerini görmemize olanak sağlayan programı düzenleyen arkadaşlarımıza hepimiz bu sürenin yetmediğini, tekrar gelmek için fırsatlar yaratacağımızı ifade ettik.  

Hem akademik, hem sosyal programı çok büyük bir özen ve titizlikle düzenleyen Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ögretim üyelerine başta anabilim dalı başkanı Prof Dr Demet Can olmak üzere, toplantı sekreteri olarak büyük emeği geçen Doç Dr Sezin Akman ve Doç Dr Selcuk Yazıcı’ya kendim ve grubumuz adına çok teşekkür ederim. Ayrıca Tıp Fakültesi dekanı Prof Dr Sayın Turan Aslan'a da özel ilgileri ve katkıları için teşekkür ediyoruz.

Son ancak önemli bir teşekkürüm de toplantı yerinin saptanması, planlanması ve akademik programın oluşturulmasından sorumlu arkadaşımız Prof Dr Ferda Özkınay’a olacak. Karşılaşılan bütün sorunları sessizce halleden Prof Dr Ferda Özkınay’a da kendim ve Derneğimiz adına çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Prof Dr Ergül Tunçbilek

Çocuk Genetik Hastalıkları Derneği Başkanı

Güncel Bilgiler
Hatay Çocuk Genetik Sempozyumu
... Devamı için tıklayınız
Dünyada Down Sendromu Aktivite
Dünyada Down Sendromu Aktiviteleri... Devamı için tıklayınız
Birinci Basamak Hekimleri için
Düzenleyenler: Çocuk Genetik Hastalıkları Derneği Mustafa Kemal Üniversitesi, Tıp Fa... Devamı için tıklayınız
Yönetim Kurulu
YÖNETİM KURULU Asil üyeler Ergül TUNÇBİLEK Beyhan TÜYSÜZ Koray BODUROĞL... Devamı için tıklayınız
İLETİŞİM
EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ, ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI AD, GENETİK BD BORNOVA / İZ... Devamı için tıklayınız
Dukan Diyeti Dukan Diyeti Gebelik Haftası hamilelik testi saç ekimi saç ekimi Göbek eritme Göbek eritme göbek eritme hareketleri

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Doğuma hazırlanan birçok kadının en merak ettiği konu gebelik hesaplama süreleridir.Bu bir hafta hafta gebiliğede fayda sağlamaktadır.

York testi Kansızlık için kür Çocuk Hastalıkları Koşu bandı

Kansızlık

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Çağımızın en önemli hastalıklarından baş ağrısı tedavisi bitkilerle çok kolay yapılabilmektedir.

How to loss belly fats in a week