Duyuru

Sevgili Arkadaşlar,

Sizlere bazı konularda kısa haberler vermek istiyorum:

Çocuk Genetik Hastalıkları Derneği’nin düzenlediği “Birinci Basamak için Çocuk Genetik Hastalıkları” konulu sempozyumların üçüncüsü 29 Nisan 2016 tarihinde Isparta’da yapıldı. Süleyman Demirel Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıya Isparta İl Sağlık Müdürlüğü de büyük ilgi gösterdi. Katılım çok iyi idi, sonuçta katılan bütün hekimlerimizin arzu edilen faydayı sağladığını düşünüyorum.

Toplantının Isparta’daki düzenleyicisi Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı başkanı Prof.Dr.Ahmet Örmeci ve ekibine, hem evsahiplikleri, hem organizasyonları, hem de Sayın Örmeci’nin kiraz yetiştiriciliği konusunda verdiği bilgiler için özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Isparta toplantısının hafızalarımızda hep çok özel bir yeri olacak ve herkesi sevgi ile anacağız. Tabii ki bu konudaki toplantılarımızın organizasyonunda verdiği destek için arkadaşımız Prof.Dr.Derya Erçal’a da teşekkürlerimizi iletmek istiyorum.

Bundan sonraki toplantılarımızın planlanmasında, Kongre Organizasyon Grubu olarak, Prof.Dr.Ergül Tunçbilek, Prof.Dr.Gönül Oğur, Prof.Dr.Ferda Özkınay ve Prof.Dr.Derya Erçal çalışmalarına başladılar. “Birinci Basamak için Çocuk Genetik Hastalıkları” konulu sempozyumların dördüncüsünün 5-7 Kasım 2016 tarihinde Muğla’da yapılması planlandı. İleride bu konu ile ilgili detaylı bilgi verilecektir.

Önümüzdeki dönemde organize edilecek olan büyük kongrelerimizde yerel organizasyon komitesine danışmanlık yapmak üzere Prof.Dr.Ergül Tunçbilek, Prof.Dr.Gönül Oğur, Prof.Dr.Ferda Özkınay ve Prof.Dr.Derya Erçal’dan oluşan kongre organizasyon komitesi kurulmuştur.

Isparta’da kararlaştırdığımız çalışma gruplarından “İskelet Displazileri” grubu kuruldu. Prof.Dr.Beyhan Tüysüz, Prof.Dr.Yasemin Alanay, Prof.Dr.Özgür Çoğulu ve Doç.Dr.Özlem Şimşek Kiper’den oluşan grup organize olduktan ve çalışma planlarını kararlaştırdıktan sonra bizleri bilgilendirecekler.

Aynı toplantıda kararlaştırdığımız Prof.Dr.Derya Erçal ve Prof.Dr.Özgür Çoğulu’dan oluşan “Kollajen Hastalıkları” grubu da çalışmalarına başladı. Bu grup da aynı şekilde bizi bilgilendirecekler.

Bu toplantımız sonrası kurulan ve çalışma planlarını hazırlama aşamasına gelen diğer iki grubumuz da “Prader-Willi Sendromu” ve “Frajil X Sendromu” olarak belirlendi. Bunlardan ilkinde Prof.Dr.Koray Boduroğlu ve Prof.Dr.Beyhan Tüysüz, ikincisinde de Prof.Dr.Gülen Eda Utine, Prof.Dr.Yasemin Alanay ve Prof.Dr Derya Erçal çalışacaklar.

“Hematolojik Genetik” çalışma grubu için istekli olan arkadaşlarımızın Prof.Dr.Ferda Özkınay’a ulaşmalarını ve bu vesile ile diğer arkadaşlarımızın da ekiplerini en kısa zamanda oluşturduktan sonra Derneğimizi bilgilendirmelerini rica ediyorum.

Son olarak bana verilen “Çocuk Genetik Hastalıkları” ihtisası ve derneğinin tarihçesinin yazılması konusunda bilgi vermek istiyorum. Bu görevi en kısa zamanda bitirmek için söz veriyorum. Ancak bunun için Isparta’da sizlerden rica ettiğim, kendi bölümlerinizin kısa tarihçelerini bana göndermenizi isteyeceğim. Orada bu bilgiyi “en kısa zamanda” istediğimi söylemiştim ama kesin olması için bir ay içinde, yani haziran ayı sonuna kadar, bu bilgileri göndermenizi rica ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof.Dr.Ergül Tunçbilek

Güncel Bilgiler
Hatay Çocuk Genetik Sempozyumu
... Devamı için tıklayınız
Dünyada Down Sendromu Aktivite
Dünyada Down Sendromu Aktiviteleri... Devamı için tıklayınız
Birinci Basamak Hekimleri için
Düzenleyenler: Çocuk Genetik Hastalıkları Derneği Mustafa Kemal Üniversitesi, Tıp Fa... Devamı için tıklayınız
Yönetim Kurulu
YÖNETİM KURULU Asil üyeler Ergül TUNÇBİLEK Beyhan TÜYSÜZ Koray BODUROĞL... Devamı için tıklayınız
İLETİŞİM
EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ, ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI AD, GENETİK BD BORNOVA / İZ... Devamı için tıklayınız
Dukan Diyeti Dukan Diyeti Gebelik Haftası hamilelik testi saç ekimi saç ekimi Göbek eritme Göbek eritme göbek eritme hareketleri

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Doğuma hazırlanan birçok kadının en merak ettiği konu gebelik hesaplama süreleridir.Bu bir hafta hafta gebiliğede fayda sağlamaktadır.

York testi Kansızlık için kür Çocuk Hastalıkları Koşu bandı

Kansızlık

Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Çağımızın en önemli hastalıklarından baş ağrısı tedavisi bitkilerle çok kolay yapılabilmektedir.

How to loss belly fats in a week